22. února 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Jak zvýšit intenzitu světla v interiéru?

3 min čtení
Lumen je zesilovač světla do interiéru. Vysoce účinný nátěr zajišťuje lepší vyvážení jasu a vyšší světelný výkon i při tmavých barvách.

Dostatek světla hraje důležitou roli zejména v zimě, kdy je v našich zeměpisných šířkách málo denního světla. Špatně osvětlené místnosti mají vliv nejen na soustředění a náladu, ale dokonce i na zdraví. Pracovna, kuchyň, chodba: každá místnost má jiné požadavky na intenzitu a barvu světla. Pro příjemný vizuální zážitek je však velmi důležité také vyvážené rozložení světla.

Zesilovač světelného toku ClimateCoating

Optimální využití stávajícího světla

Zde přichází na řadu vnitřní nátěr „Lumen“ od berlínské společnosti SICC Coatings, který slibuje nejen rovnoměrné rozložení, ale také lepší využití stávajícího světla.

To je možné díky technologii reflexních membrán, která se používá ve všech výrobcích SICC Coatings. Miliony malých, speciálně vyvinutých sklokeramických kuliček, z nichž každá sama o sobě vytváří vypouklý zrcadlový povrch. Jejich charakter zajišťuje, že hodnota difúzní odrazivosti (Rd) „Lumen“ je výrazně vyšší než u srovnatelných nátěrů.

Na drsných površích dochází k difuznímu odrazu. To znamená, že dopadající světlo se odráží v různých směrech. Čím vyšší je hodnota Rd, tím více světla se v místnosti rozptýlí. Hodnota Rd pro bílou barvu (RAL 9010) je 0,86. „Lumen“ dosahuje výsledku 0,91 s maximální hodnotou 1 pro stejný barevný odstín. Ve vztahu ke srovnávacím hodnotám programů pro výpočet světla, jako je Dialux, je tedy hodnota Rd povlaku s „Lumen“ v bílé barvě o 6 % vyšší než hodnota „standardní bílé“.

ClimateCoating Lumen – Zesilovač světla v interiéru

Zřetelný rozdíl i u tmavých barev

Čím tmavší je barevný tón, tím zřetelnější je rozdíl od standardní hodnoty. Nátěr ClimateCoating Lumen v černé barvě má o 420 % vyšší hodnotu difúzní odrazivosti ve srovnání s černou barvou programu pro výpočet světla.

To je zajímavé zejména v případě, kdy je třeba vymalovat méně osvětlené místnosti tmavšími barvami.

Díky lepší světelné účinnosti lze v místnosti dosáhnout většího jasu při stejném počtu svítidel. Tím se také dlouhodobě stabilizují náklady na energii.

Významný vliv na vnitřní klima

ClimateCoating Lumen lze použít všude tam, kde je obecně malé množství světla. Je ideální pro výrobní haly, podzemní garáže nebo podchody, kanceláře a školy. Vhodnými místy pro „Lumen“ jsou také ateliéry, galerie a muzea.

Barva je na vodní bázi, neobsahuje rozpouštědla, má nízký obsah těkavých organických látek a odpuzuje nečistoty. Schopnost povlaku zůstat různě otevřený difúzi pomáhá regulovat vlhkost v místnosti. Disperze připravená k použití je k dispozici ve více než 100 000 barvách ve velikostech nádob 5,0 l, 12,5 l a 19 l. Spotřeba je přibližně 330 ml na metr čtvereční při 2 vrstvách.

Více na stránkách ClimateCoating: https://www.climatecoating.cz/

Nebo na stránce produktu ClimateCoating Lumen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *