17. června 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Snížení nákladů na vytápění o 20%

4 min čtení
Snižování prudce rostoucích nákladů na energie a vytápění je velkou výzvou pro domácnosti i veřejné instituce. Jak řešit tento problém?

Politická nutnost šetřit energií je stále naléhavější. Pro úsporu nákladů by se mělo používat méně topení. To sice snižuje spotřebu energie, ale zároveň ztěžuje zajištění příjemného vnitřního klimatu. Berlínská společnost SICC Coatings nabízí řešení tohoto problému v podobě vysoce kvalitní speciální interiérové barvy na stěny ThermoPlus.

Dvojí efekt: Úspora nákladů na vytápění a zdravé vnitřní klima

Snížení prudce rostoucích nákladů na energie je pro domácnosti i veřejné instituce velkou výzvou. Ztlumení vytápění snižuje náklady a spotřebu energie, ale potenciálně vede k nepříjemnému vnitřnímu klimatu = nižší vnitřní teplotě.

Pokud se teplota v místnosti sníží, zvýší se relativní vlhkost a teplota klesne na rosný bod nebo níže, podpoří to růst plísní. Použití správné barvy na stěny tomu může zabránit.

Interiér je vnímán jako příjemný, pokud je teplota vzduchu a okolních povrchů blízko sebe a zároveň se vlhkost pohybuje kolem 50 %. Rozhodujícím faktorem je citelná teplota, která je výsledkem interakce mezi teplotou vzduchu a průměrnou sálavou teplotou okolních povrchů.

Tip: Jak mohu ušetřit za vytápění?

Energeticky úsporný účinek speciálních nátěrů stěn ThermoPlus ve srovnání s běžnými výrobky byl prokázán v průběhu mnoha let analýzami klimatu v místnostech různých typů budov. Místnosti ošetřené nátěrem SICC Coatings se rychleji zahřívají a následně mnohem pomaleji chladnou, protože natřené povrchy obvodových konstrukcí mají rovnoměrněji rozloženou a zvýšenou povrchovou teplotu.

Rovnoměrně rozkládá teplotu – místnosti se rychleji vyhřejí

Osvědčená technologie funguje ve všech ročních obdobích

Speciální vlastnosti interiérové barvy na stěny ThermoPlus jsou čistě fyzikální a jsou založeny na technologii reflexních membrán vyvinuté společností SICC Coatings. Speciálně vyrobené duté vakuově těsnicí sklokeramické částice jsou kombinovány se silně přilnavou disperzí vyvinutou ve vlastní režii a vybranými aktivátory.

Tip na článek: Jak efektivně vytápět velký starý dům?

V zimě je vzduch v interiéru příliš suchý v důsledku nadměrného vytápění. Systém ThermoPlus, který reguluje vlhkost, tento problém odstraňuje. Barva na stěnu zajišťuje stálou vlhkost v místnosti a zabraňuje nepříjemným příznakům sucha, jako je svědění, podráždění sliznic nebo kašel.

Reguluje vlhkost v místnosti na optimálních 55%

Nátěr ThermoPlus také pomáhá bojovat proti nadměrné vlhkosti. Zadržuje molekuly vody ve své tenké membráně a uvolňuje je do vzduchu v místnosti, když je příliš suchý. Vysoce kvalitní nátěr stěn se přizpůsobuje tak, aby udržoval vlhkost v místnosti v ideálním rozmezí. Tím je zajištěno příjemné a zdravé vnitřní klima.

S interiérovou barvou ThermoPlus můžete ušetřit přibližně 20 % nákladů na vytápění nebo klimatizaci.

Malování kvalitním produktem od společnosti SICC Coatings tak pomáhá zlepšit vnitřní klima a ušetřit 20 až 30 % energie tím, že zkracuje dobu potřebnou k vytápění místnosti, oddaluje proces chlazení a reguluje vlhkost v místnosti.

Kaple na hřbitově Salwator v Krakově (PL). Vnitřní nátěr s technologií ThermoPlus v bílé barvě zde zajišťuje suché stěny. Zlepšené rozložení tepla má pozitivní vliv na pocitovou teplotu.
Foto: Janusz Błachowicz, Solarem, PL

Různorodost designu není omezena

Samotný nátěr je bez zápachu a je připraven k použití. Je k dispozici ve více než 100 000 barvách ve velikostech nádob 2,8 l, 5,0 l, 12,5 l a 19 l.

Titulní obrázek: Vnitřní stěny a stropy ve vile v Krommenie (NL) byly ošetřeny nátěrem ClimateCoating® ThermoPlus. Nátěr odráží tepelné záření, a tím vyrovnává teplotní rozdíly. Značná část tepla tak zůstává uvnitř, což šetří náklady na vytápění.
Foto: Henk van Leeuwen, ClimateCoating Benelux BV, NL

Další informace o společnosti SICC Coatings GmbH a jejích výrobcích naleznete na adrese: https://www.climatecoating.com/.

Případně navštivte webové stránky prodejce pro Slovensko a Českou republiku (HFR, s.r.o.): https://www.climatecoating.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *