18. června 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

ClimateCoating: Termokeramická membrána s endotermickým efektem

3 min čtení

Speciální nátěry ClimateCoating na bázi nanotechnologie jsou špičkové produkty vyráběny v Německu. Plní funkci tepelné keramické membrány – tzn., že nátěry jsou variabilně difúzně otevřené, zabraňují vodě a vzdušné vlhkosti v pronikání do podkladu a zároveň, ale umožňují její odpaření – takže na podkladech s absorbční a difúzní schopností regulují vlhkost podkladu a tím zvyšují tepelný odpor celé stavební konstrukce .

Podívejte se na  video, které představuje technologii termokeramické membrány s endotermickým efektem v nátěrech ClimateCoating.

Důvod, proč se mohou projektanti, architekti, stavitelé, stavební bytová družstva, obyvatelé domů a zedníci radovat – má minimální rozměry. Je to koule, dutá koule, kulička – duté keramické kuličky obsahující uvnitř vakuum.

Byla to právě tato technologie, která na vesmírných misích NASA zajišťovala, aby vesmírné lodě při návratu do zemské atmosféry – neshořeli.

A je to tato technologie, která v souhře se speciálními (na míru vyrobenými disperzemi a aktivátory) zajišťuje prostorově klimatické účinky a vytváří optimální vlhkost vzduchu cca 55%. Způsobuje, že se místnosti vyhřívají rychleji a rovnoměrněji – a tím se zabraňuje vzniku plísní a snižuje se konvekční proudění vzduchu.

A je to tato technologie, která zajišťuje, že vnější fasády a zdivo dostatečně dýchají a vysychají za pomoci slunečního záření. I zde se pomocí lepšího rozložení teploty tato technologie stará o to, že vůbec nedochází ke vzniku prasklin z důvodu tepelného rozpínání. Kde nejsou mikropraskliny – tam se neusazuje vlhkost, nerostou řasy ani mech – a to dlouhodobě. Bez jedovaté chemie.

A je to tato technologie, která umožňuje, že v létě vzniká při odpařování vody chlad a zdi vysychají. Je ideálně vhodná pro historické budovy a také zde díky fyzikálním vlastnostem prokazatelně šetří energii.

A je to tato technologie, která v teplých oblastech (pokud se aplikuje na střechách) prokazatelně způsobuje v místnostech příjemnější klima.

A je to tato technologie, která to vše umožňuje aniž by docházelo k uvolňování škodlivých látek. A díky tomu je vhodná pro citlivé alergiky.

Tato technologie se nazývá: „Termokeramická membrána s endotermickým efektem“ a změní i Váš pohled na věc.

Reference a zkušenosti z celého světa mluví vlastním jazykem. Seznamte se s technologií ClimateCoating a jejím potenciálem pro vaše stavební projekty. Tyto efekty jsou zdokumentovány ve více než 40-ti analýzách a studiích německých ústavů včetně Fraunhoferova  institutu pro styčné plochy a procesní postupy.

Úspora energie v teplých a studených klimatických oblastech pomocí produktů s lehkou aplikací. Bez zvýšených nákladů na speciální zpracování a aplikaci – přesto umožňuje přebarvení s vysokou optickou odolností.

Poznejte ClimateCoating a získejte tak výrazný náskok v know-how oproti konkurenci!

Kontaktujte nás na stránkách www.climatecoating.cz a zjistěte více!

Poznejte i komplexní zateplovací systém ISOTEX na stránkách www.climatecoating.cz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *