18. června 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Termokeramický nátěrový materiál pro budovy: German Innovation Award 2018

2 min čtení
Společnost SICC Coatings získala "Německou cenu za inovaci 2018" za termokeramický nátěrový materiál ThermoShield (v současnosti ClimateCoating) pro budovy.

Termokeramický nátěrový materiál pro budovy: Ocenění „German Innovation Award 2018“

Společnost SICC Coatings získala „Německou cenu za inovaci 2018“ za termokeramický nátěrový materiál ThermoShield (v současnosti ClimateCoating) pro budovy.

Berlín – Společnost SICC Coatings GmbH obdržela 6. června 2018 v Berlíně známou cenu „German Innovation Award 2018“. Produkt ThermoShield®, energeticky úsporný barevný nátěr, získal toto ocenění v kategorii „Business to Business > Building & Elements“ za svůj inovativní charakter. Společnost SICC Coatings je předním dodavatelem a vynálezcem energeticky úsporných nátěrových hmot na bázi technologie termosetových membrán s endotermními vlastnostmi (HFR s.r.o. je jejich výhradním dodavatelem pro Slovenskou a Českou republiku – www.ClimateCoating.cz ).

„Od založení společnosti se zaměřujeme na vývoj, výrobu a prodej high-tech nátěrových hmot pro různé aplikace, které jdou mnohem dál než ochranné a dekorativní nátěry,“ říká pan Sprenger z oddělení výzkumu a vývoje. „Skutečnost, že naše technologie získala cenu za inovaci od německé rady pro design, potvrzuje úspěšnou vývojovou práci týmu. Jsme na to samozřejmě hrdí a těší nás, že se této technologii dostává stále větší pozornosti,“ dodává Waldemar Walczok, generální ředitel společnosti SICC Coatings.

„Německá cena za inovaci“ oceňuje produkty a řešení napříč odvětvími, které se od předchozích řešení liší především svým zaměřením na uživatele a přidanou hodnotou. Protože:

Inovace, které utvářejí budoucnost a zlepšují život, lze nalézt ve všech odvětvích. Někdy je vidíte na první pohled – ale často ne. Německá cena za inovace to chce změnit. Zviditelňuje velké úspěchy širokému publiku a zajišťuje úspěšné umístění na trhu. Jako nezávislá a mezinárodně působící instituce se Německá rada pro design zasazuje o konkurenceschopnost společnosti. Je volena německým Spolkovým sněmem a financována německým průmyslem.

Více informací o soutěži: www.german-innovation-award.de o společnosti: www.sicc.de

Kontaktní osoba: Waldemar Walczok, jednatel společnosti SICC Coatings GmbH, Wackenbergstrasse 78-82, D-13156 Berlín, telefon: +49 30 500196-0, e-mail: .

Odůvodnění poroty: S produktovou řadou ThermoShield® (nový název: ClimateCoating) je zřejmé, že pomocí keramického nátěru lze jednoduše, ekonomicky kompatibilně a s úsporou zdrojů ušetřit energii na vytápění a chlazení. ThermoShield® neobsahuje biocidy škodlivé pro životní prostředí, zajišťuje sníženou tvorbu řas na fasádě a zabraňuje tvorbě plísní v interiéru. Dlouhodobě se tak šetří materiálové, energetické a pracovní zdroje, šetří se cenné stavební materiály, zachovávají se hodnoty pro budoucí generace a chrání se životní prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *