16. dubna 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

ClimateCoating ThermoPlus: v létě chladí, v zimě hřeje

5 min čtení

Mnoho lidí si pod názvem ClimateCoating ThermoPlus nepředstaví vůbec nic, nebo si zkusí tento název přeložit jako „tepelný štít pro interiér“, ale i tak netuší, co to vlastně je. V tomto článku bych vám chtěl představit německý termokeramický nátěr pro interiér, který svými vlastnostmi možná zaujme ne jednoho z vás.

Velmi často se setkávám s názory, že lidé nevěří tomu, co ClimateCoating ThermoPlus dokáže. Ani já jsem nevěřil, dokud jsem si ho sám nevyzkoušel a na vlastní kůži pocítil jeho pozitivní vlastnosti. Lidé, kteří si natřeli svůj dům nebo byt (interiér nebo exteriér) mi po čase volají a z jejich řeči cítit maximální spokojenost. Nátěr je navíc stálobarevný, takže i po letech jsou stěny jako včera vymalované. Jednoduše: německá kvalita za dobrou cenu.

Jeden takový zákazník mi poslal e-mail, který si můžete přečíst v našem dalším článku: Zkušenosti s nátěrem ClimateCoating a jeho hodnocení s odstupem času.

Jaký tedy ClimateCoating ThermoPlus je? Je opravdu tak dobrý? Jeho základní charakteristiky by se daly shrnout do 2 bodů:

  • v letních měsících vytahuje přebytečnou vlhkost ze stěn (čím je ochlazuje) a v interiérech je tak chladnější prostředí i bez klimatizace
  • v zimních měsících jeho povrchová keramická membrána rovnoměrně rozvádí teplo po stěnách a tím udržuje rovnoměrnou teplotu v celé místnosti – příjemný pocit tepla.

Pojďme se ale podívat na jeho vlastnosti podrobněji.

Dobrý pocit a příjemná tepelná pohoda v místnosti jsou ovlivněny celkovou atmosférou. ClimateCoating ThermoPlus k tomu přispívá ve značné míře, neboť díky svým vlastnostem významnou měrou spoluvytváří příjemné a pohodové klima v interiéru. Nátěr je navíc velmi vhodný pro místnosti, které jsou vystaveny zvlášť vysokému zatížení, např. gastronomické provozy, hotely a restaurace, nemocnice, veřejné budovy, průmyslové a sportovní haly, školy apod.

V letních měsících chladí i bez klimatizace

Nátěr díky své difúzní otevřenosti v létě nasává vlhčí vzduch a transportuje ho jemně do stěny. Stěna se během zimy stala sušší a může tedy nerušeně vlhkost vzduchu přijímat. Keramický nátěr ClimateCoating tak ochlazuje vaše stěny, stejně jako se v létě ochlazuje vaše pokožka pocením. Stěny vydávají osvěžující chlad, díky čemuž je pobyt v budově příjemný po celý den i při vysokých venkovních teplotách.

Aby se zaručil stálý přísun vlhkosti i z venkovního vzduchu, mohou se okna v létě nechat klidně otevřené. Tato „klimatizace“ funguje zdarma a nemusíme se ani izolovat od okolí. Čerstvý, chladný vzduch a člověk přitom nemusí být zavřený. Pohoda i v tropických dnech a nocích.

Reguluje vlhkost v místnosti na optimálních 55%

Výrobky ClimateCoating jsou pro použití v interiéru nastaveny tak, že regulují vlhkost v místnosti na optimální hodnotu 55%. Čím je vyšší vlhkost vzduchu v letních měsících, membrána ClimateCoating generuje chlazení odpařováním – klimatizace zdarma a to zejména v subtropických teplotách. Podobné vlastnosti jsou známé u textilií GoreTex® nebo vláken SympaTex®. Cítíte se dobře, protože jste obklopeni membránou propouštějící vlhkost, místo toho abyste potili v hermeticky uzavřeném „igelitovém sáčku“.

Udržuje ideální teplotu v místnosti

Určitě to znáte: naplno puštěné topení a přesto je u stropu podstatně vyšší teplota než při podlaze. Termokeramická membrána ClimateCoating ThermoPlus se stará o rovnoměrné rozložení tepla v místnosti, které je vyzařováno do místnosti. Stěny natřené nátěrem ClimateCoating ThermoPlus tak dokáží snížit rozdíl tepla mezi podlahou a stropem na méně než 2°C. Současně se zabrání tvorbě kondenzátu na stěnách a tvorbě plísní. Může se také omezit větrání, při kterém draze získané teplo doslova vyletí oknem.

Rovnoměrně rozkládá teplotu – místnosti se rychleji vyhřejí

Termokeramický nátěr ClimateCoating ThermoPlus (starý názov ThermoShield) absorbuje teplo z topného tělesa a rychle ho transportuje po celé stěně – to je faktor, který zvyšuje komfort bydlení. Vysoký teplotní rozdíl v místnosti mezi podlahou a stropem je při topení minimální.

Stěny vybavené nátěrem ClimateCoating ThermoPlus vytvářejí velký keramický povrch, a proto působí během studených měsíců podobně jako kachlová kamna, která vyzařuje své příjemné teplo do místnosti. Keramické duté kuličky, které jsou obsaženy v nátěru, vedou teplo jako „minikachlíky“. Nátěr díky svým vlastnostem a značně zvětšenému povrchu stěn rychle a dobře rozvádí sálavé teplo od tepelného zdroje do vzdálenějšího povrchu stěn a stropu. Kamna nyní mnohem rovnoměrněji „sálají“ teplo do místnosti. Současně se „vytáhne“ nadměrná vlhkost ze stěn a prodá se do vzduchu. To je rozhodující pro izolační efekt, neboť suché stěny izolují mnohem lépe než vlhké.

Prevence proti plísním: snižuje riziko tvorby plísní

Lepší rozložení teploty na stěnách, minimální tepelné mosty a udržování stálé vlhkosti – to vše jsou výhody termokeramického nátěru ClimateCoating. Díky těmto vlastnostem termokeramická membrána ClimateCoating minimalizuje vznik kondenzátu na stěnách a tím i tvorbu plísní. ClimateCoating neposkytuje živnou půdu (vlhkost) pro uchycení a růst plísní.

Je vhodný pro alergiky

ClimateCoating ThermoPlus je zvlášť vhodný pro alergiky a astmatiky, protože neobsahuje žádné známé alergenní látky. Nevytváří znečištění vzduchu v místnosti, protože povlak (termokeramická membrána) je bez emisí a používá vodu jako rozpouštědlo. Typický „zápach nového nátěru“ po jeho aplikaci zmizí velmi rychle. Čistý, zvlhčený a zdravý vzduch tak usnadňuje alergikům dýchání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *