17. dubna 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Zkušenosti s nátěrem ClimateCoating a jeho hodnocení s odstupem času

4 min čtení

Začal jsem se svou rodinou bydlet v novém bytě v podkroví na bytovce. Jednalo se o zcela nový byt, který vznikl po rekonstrukci střechy a zobytnění půdního prostoru. Avšak když jsme se dostali do letní sezóny začal se byt extrémně přehřívat a teplota v interiéru dosahovala teplotu 30 až 33 stupňů Celsia. První léto jsme to nějak přežili, ale na to druhé léto jsem zkrátka chtěl něco změnit aby teplota v letních měsících byla v interiéru přijatelnější.

Začal jsem tedy brázdit internet a hledat různé typy izolaci, až jsem narazil na stránku ClimateCoating. Přečetl jsem si kopec věcí o tomto izolačním nátěru a musím být upřímný, že jsem tomu nevěřil, že může nějaký nátěr izolovat, resp. odrážet teplo či sluneční záření. Volal jsem i s dovozcem tohoto nátěru a po dlouhém zvažování jsem si řekl, že nemám co ztratit. Rozhodl jsem se celou jižní stěnu podkroví natřít touto barvou. Jižní stěna je obložena tatranským obkladem takže jsem si zakoupil ClimateCoating světlého odstínu na dřevo. Aplikoval jsem nátěr ve dvou vrstvách tak jako je psané v technickém listu a čekal jsem na další letní sezónu.

Léto co přišlo bylo zhruba stejné co se týče teplot a mně v interiéru teplota ani jednou nepřekročila 30 stupňů. Tedy s úplným klidem mohu nyní říci, že tento nátěr skutečně izoluje materiál na který je nanesen. V mém případě pouze vnějším nátěrem svislé stěny na jižní straně jsem snížil teplotu v interiéru minimálně o tři stupně Celsia. Bůh ví co by se stalo, kdybych byl natřel i celou střechu bytovky, protože i takovýmto typem barvy výrobce ClimateCoating disponuje. Toto už vám ale říct nevím, protože jsme se nakonec s manželkou rozhodli tento byt prodat, protože jsme vždy toužili bydlet v rodinném domě a naskytla se příležitost stavět.

Další věc, která mě mile na tomto nátěru překvapila, je jeho barevná stálost. Upřímně řečeno jsem čekal, že bude třeba tento nátěr nějakým způsobem obnovovat, ale opak byl pravdou. Nátěr ClimateCoating na tomto podkroví je nanesen cca od roku 2013 a k dnešnímu dni má stále stejnou barvu jako na začátku a nejsou na něm žádné fleky, ani stékance, které vznikají na fasádách. Prostě od této chvíle nedám na tento nátěr dopustit a ten kdo tomu nevěří, ať prostě jen vyzkouší. Pokud byste se chtěli podívat jak tento nátěr mého bývalého podkroví vypadá dnes, tak zajděte k hotelu Holiday Inn v Žilině a přesně naproti němu je starší bytovka na níž se tento podkrovní byt nachází. Kdo by to nevěděl najít a skutečně by se chtěl jít na toto místo podívat tak mi volejte: -421 903 444 448, nebo pište: , rád vás tam zavedu.

Na závěr už jen shrnu, že v našem nově postaveném rodinném domě jsem si s touto barvou natřel všechny stěny interiéru čehož výsledkem je dokonalá klima v interiéru, menší rozdíly teplot při zemi a stropech v topné sezóně a zjevně nižší náklady na vytápění. Nedám na tuto barvu dopustit, je to podle mě fantastický produkt, který je třeba vyzkoušet a garantuji vám, že budete spokojeni.

Nedávno jsem svým dvěma synům na zahradě postavil ze dřeva houpačku, kterou jsem také natřel ClimateCoating a vím, že budu mít s její povrchovou úpravou dlouhá léta klid, protože: ClimateCoating. Na dřevě totiž barva vůbec neopadává, slunce ji absolutně nijak nedegraduje a je trvale jemně elastická, takže se přizpůsobuje roztažnosti dřeva.

Autor článku: Šoška Milan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *