18. května 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Čím zateplit dům? Jsme spokojeni s ClimateCoating

2 min čtení

Když jsme se před pár lety rozhodli pro zateplení domu – zvažovali jsme několik možností, nakonec jsme si vybrali termoizolační barvu ClimateCoating, se kterou jsme už léta spokojeni.

Dům, který jsme zateplovaly (v roce 2012), není novostavba – jedná se o starší řadový dům, který si vyžadoval i řadu jiných oprav. Právě proto nás velmi potěšila efektivita a rychlost zateplení bez zbytečného nepořádku kolem domu. Malíři byli příjemní, pracovali efektivně a čisto.

Při výběru této metody nám také velmi pomohl fakt, že jde o nový moderní a ekologický způsob zateplování. Předtím jsme bydleli v panelovém domě, který byl zateplen klasickým polystyrenem a nebyli jsme spokojeni. Během deště byly vnitřní stěny paneláku neustále vlhké a tvořila se tam plíseň. Také toto prosakování bylo viditelné i z venku budovy. S ClimateCoating se nám nikdy nic podobného nestalo.

thermoshield-zavodie-01

thermoshield-zavodie-03

Aby bylo zateplení ještě více efektivní, zvolili jsme si (kromě exteriérového nátěru ClimateCoating ThermoProtect) interiérovou barvu z bohatého vzorníku pro zkrášlení interiéru domova. Stěny v původním stavu domu byly barevně velmi výrazné a obávali jsme se, zda nějaká barva bude schopna překrýt původní stěny. Byli jsme velmi mile překvapeni, už po prvním nátěru barvou ClimateCoating, která i přes výběru jemnějšího barevného tónu okamžitě překryla původní barvu stěny.

ClimateCoating se velmi osvědčil i v koupelně, nakolik se nevyskytují žádné plísně vznikající z vlhkosti. Velký přínos spočívá i v tom, že nečekaně vzniklé nečistoty na stěnách se dají jednoduše umýt, což je výhoda u malých dětí nebo v kuchyni.

thermoshield-zavodie-04

ClimateCoating se díky své kvalitě stal pro naši rodinu návykový, použili jsme ho i na dřevěné schody v exteriéru, dřevěný nábytek v altánku a i na samotný altán, který spolu s domem má stále svěží barvu. Během letních měsíců je v domě příjemný chládek a naopak v zimě jsou stěny teplé.

V neposlední řadě musím vyzdvihnout i to, že nám ClimateCoating výrazně snížil výdaje na topení. Ušetřil nám více než 30% výdajů. Takže se zcela ztotožňujeme s mottem: ClimateCoating je ideálním řešením zateplení domů.

Autor článku: Natália Šugárová, Žilina – Závodie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *