17. června 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

ClimateCoating: zkušenosti s nátěrem v praxi

4 min čtení

Termoreflexním nátěrovým hmotám ClimateCoating se věnuji už pěkných „pár“ let a jejich nesporně výborné vlastnosti mám vyzkoušené na stovkách realizovaných staveb po celém Slovensku a v Čechách. Jsou to především rodinné a bytové domy, které jsou ošetřeny tímto nátěrem z exteriéru nebo z interiéru.

Co je ClimateCoating?

Nátěry ClimateCoating jsou špičkové povrchové nátěry pro ochranu stavebních konstrukci s endotermické efektem a výbornými vlastnostmi. Jejich povrchová membrána chrání stavební konstrukci před povětrnostními vlivy a pronikáním dešťové vody do podkladu, reguluje vlhkost ve zdivu, snižuje tvorbu plísní, má vysokou reflexi slunečního záření a je elastický (čímž minimalizuje tvorbu mikrotrhlin na fasádě).

Hlavní výhody nátěrů ClimateCoating:

 • Výrazná energetická úspora na vytápění a klimatizaci v zimě iv létě (15-40%) doložena z praxe
 • Ochrana fasády před povětrnostními vlivy (snížení výskytu zelených řas, hub a plísní)
 • Odolnost nátěru před škodlivým UV zářením
 • Snižuje tvorbu kondenzace vody na povrchu vsazených konstrukcí
 • Snižuje tepelné pnutí v konstrukci (maximálně minimalizuje dilataci)
 • Vysoká stálá elasticita nátěru
 • Dlouhá životnost (25-30 let), nepodléhá stárnutí, nepraská a tím zabraňuje vnikání vlhkosti do zdiva
 • Odstranění tepelných mostů stavebních konstrukcí
 • Nátěr ClimateCoating je antistatický
 • Vysoká účinnost odstranění vlhkosti ze zdiva po odstranění příčiny
 • Extrémně dlouhá doba stálobarevnosti na plochách dlouhodobě vystavených slunečnímu záření
 • Aplikace bez porušení zdiva (žádné kotvení)

Praktické zkušenosti s nátěrem ClimateCoating

Vždy mě potěší, když mám pozitivní zpětnou vazbu od mých zákazníků. Pravdou ale zůstává, že ne každý mi napíše s odstupem času e-mail a podělí se o své vlastní zkušenosti s tímto nátěrem. I přesto, že se snažím k zpětné vazbě od zákazníků časem dostat – je to většinou jen ústně vyjádření spokojenosti.

Před 8 měsíci jsem mluvil s paní Věrou C. z Bratislavy, která měla drobný problém s plísní v kuchyni. Doporučil jsem jí nátěr ClimateCoating ThermoPlus, který reguluje vlhkost v místnosti a udržuje příjemné klima v zimních i letních měsících.

Citace z listu zákazníka:

Dobrý den pane Hofer,

U dcery v rodinném domě je dost vysoká vlhkost, topení je dřevem a jsou dost vysoké úniky tepla. Je samozřejmé, že v takovém prostředí se vyskytly plísně, zejména však v kuchyni v horním rohu.

V listopadu r. 2016 jsem měla od Vás vnitřní nátěr ClimateCoating ThermoPlus. S nátěrem ClimateCoating se nám pracovalo snadno, překrytí bylo vysoké a bílá barva byla zářivá, takže po této stránce spokojenost. Čekali jsme, zda se plíseň opět objeví. Za těch 6 měsíců je kuchyň bez plísní a celková pocitová pohoda je větší. Mohu tento nátěr jen doporučit a v budoucnu budeme uvažovat i s vnějším nátěrem fasády rodinného domu.

Děkuji za možnost vyzkoušet tento nátěr. Těším se další spolupráci

S pozdravem Viera C., Bratislava

Jak ClimateCoating funguje?

Termokeramický nátěr ClimateCoating ThermoPlus (aplikován na stěny místnosti) zvyšuje povrchovou teplotu stěn a dochází tak k posunu rosného bodu.

Rosný bod (nebo teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100%). Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Vzduch za určité teploty může obsahovat pouze určité množství vodních par. Čím je teplota vzduchu vyšší, tím více vlhkosti dokáže přijmout. Pokud se vzduch začne ochlazovat, vodní páry začnou kondenzovat. Rosný bod se dá považovat za jiné vyjádření absolutní vlhkosti vzduchu.

Ideální je v místnosti dodržovat relativní vlhkost cca 45-55% a teplotu 21°C. Tuto ideální vlhkost se snaží zachovat termokeramický nátěr ClimateCoating ThermoPlus.

Pokud ošetříme stěny nátěrem ClimateCoating ThermoPlus – povrchová teplota stěn (například: při 50% vlhkosti vzduchu a teplotě vzduchu 20°C) jistě neklesne pod rosný bod (v tomto případě 9,3°C) a tím pádem nemůže vzniknout na stěnách „kondenzát“ vodní páry – čili živná půda k růstu plísní. Těmito skvělými vlastnostmi ThermoShield Interieur snižuje riziko tvorby plísní na stěnách domu / bytu. ClimateCoating Interieur trojnásobně snižuje přestup tepla a zvyšuje povrchovou teplotu stěny.

Pokud se chcete dozvědět o nátěrech ClimateCoating více, klikněte si na stránku výhradního dovozce pro ČR: www.ClimateCoating.cz .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *