18. června 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Zkušenosti s termoizolačním nátěrem ClimateCoating

3 min čtení

Termoizolační nátěry (nebo správně pojmenované: termoreflexní nátěry) ClimateCoating jsou výborné produkty, které plní jak ochrannou funkci stavební konstrukce budov, tak i (díky svým specifickým vlastnostem) dokáží ušetřit nemalé náklady na topení nebo klimatizaci. Přicházím s nimi do styku každodenně a proto mě vždy potěší názory lidí, kteří termokeramický nátěr ClimateCoating vyzkoušeli „na vlastní kůži“.

Rád bych se s vámi podělil o názory a zkušenosti zákazníka z Bratislavy – proto si dovolím citovat z dopisu, který mi byl adresován:

Chci Vám poděkovat za expresní dodání interiérové barvy ClimateCoating. Objednal jsem si ji u Vás i v březnu 2015 a také jste mi ji dovezli obratem. Zároveň bych chtěl vyjádřil mou zkušenost s touto barvou.

Vymaloval jsem jí náš rodinný dům v roce 2007. Doporučila mi ji jedna architektka. Termoizolační nátěr ClimateCoating sice nebyl nejlevnější, ale pro uváděné jedinečné vlastnosti jsem to riskl. Ukázalo se, že investice byla dobrá.

Po letech mohu říci, že barva je trvanlivá, výborně kryje, má termoizolační vlastnosti a dýchá. Opravdu jsme měli pocit, jako bychom náš starší ale rekonstruovaný dům zateplili.

termoizolacny-nater-TS-02

termoizolacny-nater-TS-03

Zvláště bych vyzdvihl ještě dvě věci. Náš pes labrador často s chutí zalehl k stěnám ve vchodové hale nebo v kuchyni a časem malbu i dost zašpinil. Ta se dala ale vždy perfektně umýt houbou namočené do mýdlové vody. ClimateCoating je opravdu omyvatelný.

Velkou výhodou je i fakt, že malbu ClimateCoating můžete klidně válečkem kdykoliv přetřít. Nezpozorujete rozdíl a nevzniknou žádné šmouhy.

Tepelněizolační nátěr ClimateCoating ThermoPlus jsem použil i o 3 roky později na náš víkendový domek při Dunaji. Znovu nezklamal a stěny jsou stále sněhobílé. Překryl všechny drobné praskliny na stěnách a drží to dodnes.

Po osmi letech jsem se rozhodl nejvytíženější místnosti v našem domě v Rači vymalovat a to opět ClimateCoating. Stačila jedna vrstva bez penetráku a výsledek jedinečný. Žena říká, že dům voní novotou.

Fedor Martiš, Bratislava

termoizolacny-nater-TS-04

Mé osobní zkušenosti s termoizolačním nátěrem ClimateCoating jsou velmi podobné jako zkušenosti Fedora Martiša z Bratislavy – t.j. jen pozitivní. Pohybuji se „kolem něj“ už více než 10 let a realizoval jsem už stovky rodinných nebo bytových domů, na které se aplikoval termoizolační nátěr ClimateCoating. Mě nejvíce těší množství spokojených lidí, kteří se nebáli nových technologií a sami vyzkoušeli tento špičkový termoreflexní nátěr ve vlastním domě – a to ať už aplikován na vnější fasádu nebo do interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *