18. května 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Nátěr na dřevo: nejlepší ochrana dřeva s ClimateCoating Nature

4 min čtení

Před 10-ti lety mě oslovili majitelé zámečku v Tatranské Javorině, že potřebují renovovat svou dřevěnou stavbu nátěrem na dřevo a zároveň ochránit dřevěnou konstrukci před škodlivými vlivy životního prostředí, povětrnostními vlivy a zároveň ochránit nátěrem na dřevo vnější stěny zámečku před růstem řas a plísní.

Na renovaci dřevěné stavby jsme použili nejmodernější produkt – nátěr na dřevo ClimateCoating Nature, který ke svým vynikajícím vlastnostem využívá nanotechnologie a tím zajišťuje dokonalou ochranu dřeva.

Nátěr na dřevo, který Vás přežije

ClimateCoating Nature má špičkové vlastnosti, o kterých se ostatním nátěrem na dřevo může pouze zdát. Kromě toho, že chrání dřevěnou konstrukci stavby před počasím a výkyvy teplot a zlepšuje tepelnou a energetickou bilanci dřevěné konstrukce – velmi zdatně odolává zubu času a jeho životnost je velmi dlouhá.

nater-na-drevo-02

Je to už 10 let, co jsem realizoval renovaci zámečku v Tatranské Javorině a proto jsem byl sám zvědavý, v jakém stavu je po jedné dekádě nátěr na dřevo ClimateCoating Nature.

Jaký je nátěr na dřevo ClimateCoating Nature?

Nátěr na dřevo ClimateCoating Nature je odolný nátěr pro ochranu dřeva, který zachovává vlastnosti a funkce termokeramické membrány (nanotechnologie). ClimateCoating Nature je nátěr na dřevo vhodný pro všechny stavební prvky ze dřeva pro venkovní použití, které nejsou rozměrově stálé a stará se o obnovu a zachování přirozené bilance vlhkosti ve dřevě.

Nejlepší ochrana dřeva s ClimateCoating Nature

  • Dlouhotrvající ochrana dřeva před škodlivými vlivy životního prostředí jako ultrafialové záření, smog, prach, kyseliny, soli a mořská voda
  • Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy jako je déšť, sníh a krupobití …
  • Zabránění tvorbě řas, mechů, hub a plísní na dřevěném podkladu
  • Energetické úspory stavby v zimě i v létě
  • Snížení tvorby trhlin v podkladu
  • Dlouhodobá barevnost

Nátěr na dřevo ClimateCoating Nature: dokonalá ochrana stavby

Slunce a teplý vzduch podporují ClimateCoating Nature po nanesení v tom, že rychle vybudují účinnou ochranu proti pronikání dešťové vody do dřevěné konstrukce. Nadměrná vlhkost dřeva se díky funkci membrán ClimateCoating rychle odpaří.

nater-na-drevo-03

Množství odolných mikrokeramických kuliček, které se v elastickém pojivu pohybují, brání (stejně jako lidská kůže při koupání nebo sprchování) pronikání vody do dřeva. Vysoká odolnost proti znečištění, vlivům životního prostředí jako je smog, kyseliny, soli, ozón a ultrafialové záření a enormní elasticita zajišťují dlouhodobou ochranu, která zabraňuje tvorbě trhlin způsobených křehnutí a stárnutím. Trhlinky způsobené pnutím se silně zredukují, protože tepelná ochrana značně redukuje různé dilatační pohyby dřeva.

ClimateCoating Nature brání tvorbě vlhkosti

ClimateCoating Nature je nátěr na dřevo odolný proti extrémům počasí, např .: prudkému dešti, krupobití nebo sněžení. Nátěr se tak stará o suché stavební materiály a snižuje riziko nežádoucího „ozelenění“ dřeva, které se často vyskytuje jako průvodní jev při vzniku kondenzační vody. Díky vysokému podílu keramické složky v nátěru brání tvorbě vlhkosti na povrchu pláště dřevěné stavby a neposkytuje ClimateCoating Nature živnou půdu houbám, lišejníkům a mechům.

Ochrana stavby nátěrem na dřevo ClimateCoating Nature

Zámeček v Tatranské Javorině byla první referenční dřevěná stavba aplikována nátěrem ClimateCoating Nature na Slovensku. I přesto, že od realizace uběhlo již 10 let (aplikace nátěru ClimateCoating Nature: září 2005), nátěr na dřevo ClimateCoating Nature odolal vlivům životního prostředí a je v takovém stavu, jako před 10 lety.

Nátěr na dřevo ThermoShield Nature po 10 letech od aplikace - odolal vlivům počasí a zůstal jako nový
Nátěr na dřevo ClimateCoating Nature po 10 letech od aplikace – odolal vlivům počasí a zůstal jako nový
Běžný nátěr na dřevo aplikován v Tatranské Javorině po 10 letech - na dřevě zůstaly jen náznaky po barvě
Běžný nátěr na dřevo aplikován v Tatranské Javorině po 10 letech – na dřevě zůstaly jen náznaky po barvě

„Zub času“ se na některých místech zámečku v Tatranské Javorině podepsal – ale nebylo to vinou nátěru ClimateCoating Nature. Vzniklé praskliny způsobil nekvalitní tmel, který lety narušil strukturu termokeramického nátěru ClimateCoating.

Vzniklé praskliny po 10 letech způsobené nekvalitním tmelem, ne vinou nátěru ThermoShield Nature.
Vzniklé praskliny po 10 letech způsobené nekvalitním tmelem, ne vinou nátěru ClimateCoating Nature.

Pokud by se na praskliny ve dřevě použil tmel na to určený – k vzniklým „defektům“ by nedošlo.

Závěrem mohu konstatovat, že ClimateCoating Nature je špičkový termokeramický nátěr na ochranu dřeva, který odolává mnoho let škodlivým vlivům počasí, zabraňuje tvorbě plísní a navíc má tepelněizolační vlastnosti. Pokud tedy hledáte dlouhodobou ochranu dřevěné stavby – nátěr na dřevo ClimateCoating Nature je pro vás ten správný produkt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *