18. května 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Úspory energie v průmyslu s použitím reflexních nátěrů

4 min čtení

Úspory energie v průmyslu s použitím reflexních nátěrů

Klimaticky aktivní nátěry ClimateCoating ThermoActive a ThermoProtect od berlínské společnosti SICC Coatings byly součástí komplexní studie o využití těchto nátěrů v průmyslu, která byla provedena ve spolupráci s logistickou společností Abu Dhabi Ports Group ze Spojených arabských emirátů.

Berlín (ABZ) – V rámci tříměsíčního výzkumného projektu byly čtyři 40metrové průmyslové přepravní kontejnery a dva 40metrové chladírenské kontejnery v definovaných zkušebních sestavách opatřeny termoreflexními výrobky společnosti SICC a standardními nereflexními nátěry.

Výsledkem bylo, že přepravní kontejnery s nátěrem ClimateCoating od německé společnosti SICC vykazovaly ve srovnání s běžným nátěrem snížení tepelné zátěže přibližně o 15 %.

Obrázek: nákladní kontejner byl ošetřen nátěrem ThermoProtect na stěnách a průmyslovým nátěrem ThermoActive na střeše. Podle výrobce zajišťují povlaky mnohem nižší produkci tepla uvnitř nádoby.

Společnost SICC-Coatings GmbH z Berlína, dodavatel klimaticky aktivních nátěrů ClimateCoating, tvrdí, že se jí tak podařilo splnit svůj slib, a sice že nátěry ClimateCoating slouží k udržitelné a odolné ochraně budov ve všech klimatických pásmech a oblastech použití.

Vzhledem k rostoucím klimatickým změnám, jako jsou rostoucí teploty a zvýšené sluneční záření i v klimaticky mírných pásmech, nabývají reflexní nátěry v průmyslu a stavebnictví na významu.

Snižují účinky slunečního záření, chrání povrchy budov a udržují interiér chladný. Podle SICC navíc výrobky ClimateCoating významně přispívají k udržitelné výstavbě díky svým robustním, trvanlivým a budovu chránícím vlastnostem, protože šetří materiálové a energetické zdroje.

Podle výrobce lze nátěry ClimateCoating ThermoProtect a ThermoActive použít ve všech oblastech, které vyžadují ochranu před silným přehřátím. Kromě zřejmých průmyslových aplikací pro chladírny, kontejnery a nádrže hrají rozhodující roli aspekty jako dlouhodobé zachování hodnoty, zdravé vnitřní klima a potenciál úspory energie pro kancelářské a vzdělávací budovy, stejně jako pro majitele domů nebo bytová družstva.

Rozsáhlý sběr dat

Společnost SICC Coatings GmbH ve spolupráci s AD Ports Group ze Spojených arabských emirátů nyní zveřejnila studii na téma energetické účinnosti. Pomocí programů ThermoProtect a ThermoActive byly shromážděny rozsáhlé údaje o spotřebě energie infrastruktury v přístavu Zayed.

Údaje budou rovněž použity k vývoji nástroje pro výpočet na bázi umělé inteligence. Cílem je poukázat na potenciál úspor energie v průmyslu díky používání tepelně reflexních nátěrů. To vše se uskutečnilo v rámci iniciativy Arabské společnosti Zelené přístavy.

Testy byly provedeny na čtyřech standardních nákladních kontejnerech a dvou chladírenských kontejnerech o délce přibližně 12 m. Testovací objekty byly umístěny v přístavu Mina Zayed v Abú Dhabí po dobu několika měsíců.

Přepravní kontejner s reflexní vrstvou ClimateCoating ThermoActive, Žilina

Měření teploty se provádělo v pevně stanovených časech. Průmyslové kontejnery byly použity jako model, aby se ukázalo, jaký vliv mají povlaky ClimateCoating společnosti SICC na jejich tepelný vývoj a obsah a kolik energie lze ušetřit, pokud je zapotřebí méně chladicího výkonu. Zvláštnost: Dva ze zkušebních kontejnerů byly navíc naplněny izolačním materiálem. Výsledky měření ukazují, že nádoby ošetřené povlaky ThermoProtect a ThermoActive mají ve srovnání s nimi ještě nižší maximální teplotu i průměrnou kinetickou teplotu.

Udržitelná všestranná ochrana

Produkty ClimateCoating jsou založeny na technologii reflexních membrán vyvinuté společností SICC. Speciálně vyrobená sklokeramická dutá tělesa – utěsněná vakuem – jsou kombinována s vysoce přilnavou a speciálně vyvinutou disperzí a vybranými aktivátory. Po nanesení povlaku se vytvoří reflexní membrána. Sluneční světlo je odráženo, odpařování je cíleně kontrolováno a elektrostatický vliv je minimalizován.

Díky technologiím ThermoActive a ThermoProtect získá každá budova udržitelnou všestrannou ochranu a sníží se vytápění střech a interiérů.

ClimateCoating ThermoActive je průmyslový střešní nátěr odolný proti povětrnostním vlivům, který podle společnosti SICC odráží více než 91 % slunečního záření. Snižuje vnitřní teplotu budov při silném slunečním záření a také prodlužuje životnost střešní konstrukce. Tím se snižuje spotřeba energie a náklady na údržbu.

V kombinaci s připraveným fasádním nátěrem ClimateCoating ThermoProtect se navíc optimalizuje energetická bilance budov. Díky svým vlastnostem regulace vlhkosti a teploty zajišťuje suchou fasádu bez povětrnostních vlivů s nadprůměrnou trvanlivostí a také zabraňuje napadení řasami, mechy a plísněmi.

Kromě regulace vlhkosti a teploty přispívají udržitelné a robustní funkční průmyslové nátěry k dlouhé životnosti průmyslových konstrukcí a budov, snižují emise CO2 a přispívají tak k udržitelné výstavbě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *