18. května 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

ClimateCoating: reflexní membránová technologie v nátěrech

3 min čtení
Téma chlazení se stává stále důležitějším nákladovým faktorem, a to nejen v teplejších oblastech světa - zde nátěry fungují jako pasivní klimatizace.

Výrobky ClimateCoating pomáhají šetřit materiál, energii a pracovní sílu fyzickým způsobem. Díky jedinečné technologii reflexních membrán jsou stavební materiály chráněny udržitelným způsobem. ClimateCoating – jedná se o inteligentní funkční nátěry pro budovy, interiéry a průmyslové aplikace. Jsou šetrné k životnímu prostředí, výkonné a účinné.

V tomto článku vás seznámím se základními vlastnostmi a charakteristikami výrobků ClimateCoating, které patří k absolutní špičce ve stavebnictví.

Video si můžete prohlédnout kliknutím na následující obrázek:

nebo přímý odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=0qyY88jftrs

Zde můžete vidět příklad toho, co dokáže technologie reflexních membrán. To je způsobeno dutými, drobnými keramickými částicemi, které obsahují vakuum. Původně byly vyvinuty pro lety do vesmíru, kde sloužily jako tepelný štít.

Jsou důležitou součástí technologie reflexních membrán, která je základem všech funkčních nátěrů ClimateCoating.

Ať už jde o soukromé nebo průmyslové interiéry, fasády, střechy, kontejnery, nádrže, technické budovy nebo dokonce dřevěné stavební prvky – výrobky ClimateCoating se uplatní všude tam, kde je potřeba víc než jen obyčejná barva.

V interiérech pomáhá tato technologie reflexních membrán lépe odvádět teplo, a proto se na vytápění spotřebuje méně energie. Díky principu odrazu zajišťují lepší rozptyl světla v interiéru.

Zvláštní vlastnost tohoto nátěru umožňuje přijímat a uvolňovat vzdušnou vlhkost. Díky této vlastnosti regulovat vlhkost jsou nátěry ClimateCoating přímo předurčeny pro použití ve vlhkých prostorách – ať už soukromých nebo průmyslových. Zabraňuje se tvorbě plísní a i alergici mohou klidně dýchat, protože nátěr ClimateCoating neobsahuje látky, které přispívají k příznakům alergie.

Při aplikaci na fasády budov v chladných nebo vlhkých oblastech může zabránit vzniku mikrotrhlin způsobených střídáním deště a slunečního záření, ve kterých se pak usazují řasy a mechy a svým růstem poškozují fasádu. Funkční nátěry ClimateCoating zajišťují, že k tomuto efektu nedochází, ba co víc – díky své difuzní otevřenosti se nátěry chovají jako čerpadlo, které pomocí slunečního záření odvádí vlhkost z fasády. Suché fasády lépe izolují – to mimochodem platí pro novostavby i historické budovy.

Téma chlazení se stává stále důležitějším nákladovým faktorem, a to nejen v teplejších oblastech světa – zde nátěry fungují jako pasivní klimatizace. Nátěr ClimateCoating jako střešní nátěr účinně pomáhá snižovat zahřívání střechy, a tím snižuje potřebu chlazení prostor. Jen pro zajímavost – tento efekt má pozitivní vliv na životnost střešních konstrukcí. Snižte teploty a snižte náklady na energii – to je udržitelná cesta.

Funkční nátěry ClimateCoating se vyrábějí v Německu a osvědčily se na více než 35 tisících projektech v 54 zemích světa.

Klíčem k úspěchu těchto nátěrů je snadná aplikace, která nevyžaduje speciální techniky ani zvláštní dovednosti. Inteligentní funkční nátěry vyvíjí od roku 2003 společnost SICC GmbH (Berlín), která je průkopníkem v oblasti reflexní membránové technologie.

Investoři ve stavebnictví, architekti, projektanti, podnikatelé v oblasti bydlení a průmyslové podniky – kdo se rozhodne pro ClimateCoating, volí udržitelný způsob ochrany hodnot. Inovace, které řeší konkrétní problémy a umožňují rychlejší práci.

Vynikající inovace, které dlouhodobě a udržitelně šetří životní prostředí, zachovávají hodnoty, pomáhají šetřit energii, a tím i CO2 a zdroje. Inovace, které stojí za bližší pozornost. Jedná se o výrobky společnosti ClimateCoating.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *