16. dubna 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Jak zůstat v teple v chladném domě?

19 min čtení
Tipy, jak udržet v chladném domě pohodlí a teplo - bez ohledu na to, co přinese zima. I když milujete zimu, nikdo se nemá rád nízké teploty v interiéru.

Jak zůstat v teple v chladném domě?

Venku je velmi chladno a jediné, co vám zůstane, je… ještě chladnější dům? I když milujete zimu, nikdo se nemá rád nízké teploty v interiéru.

Zajímá vás, jak se udržet v teple v chladném domě během chladného dne? Máme pro vás několik nápadů.

V tomto článku se budeme věnovat:

Chlad v interiéru není žádná legrace. A pokud už řešíte sezónní problémy – jako je průvan v místnostech nebo prevence vzniku ledových zácp na střeše, superchladný dům vám jen přidává další stres.

A problémem není jen nepohodlí, být (a zůstat) v chladu může být nebezpečné. Studený vzduch totiž často působí nepříznivě na plíce, zvláště pokud již máte potíže s dýcháním (1).

Pojďme se tedy pustit do řešení tohoto problému.

13 zcela bezplatných (nebo velmi levných) způsobů, jak zůstat v teple během chladného dne

Gratulujeme! Dostali jste se na první zastávku na vaší cestě za udržením tepla. Zde se zaměříme na několik jednoduchých způsobů, jak se nyní zahřát.

Žít v zimě v mimořádně studeném domě je znakem i dalšího problému: plýtvání energií.

Věděli jste, že tradiční systémy HVAC tvoří více než polovinu spotřeby energie v průměrné domácnosti? Když musíte během chladného dne zvyšovat teplotu na termostatu, přímo se to projeví na vašich účtech za energii.

Dobře, že stále čtete. Tyto rychlé a jednoduché, nízkorozpočtové tipy vám nezruinují peněženku, jejich nastavení nezabere moc času a dokonce mohou pomoci snížit plýtvání energií ve vaší domácnosti.

1. Noste chlupaté ponožky (a rukavice!)

Studené nohy a ruce jsou jedním z prvních způsobů, jak tělo reaguje na chlad. A jejich zakrytí je jedním z nejrychlejších způsobů, jak regulovat průtok krve – pomáhá vám zahřát se!

Vezměte si pár extra teplých vlněných ponožek nebo huňaté zimní rukavice. Když už budete v tom, obujte si také huňaté pantofle. Čím více teplých vrstev na sebe navléknete, tím lépe.

2. Odsuňte tu pohovku!

Gauče, postele a křesla mohou blokovat radiátory nebo zpětné ventily, což vede k zablokování proudění vzduchu a studeným místnostem. Odsuňte pohovku od větracích otvorů, aby teplo lépe proudilo domem a snížilo se plýtvání energií. Zní to jednoduše? Je to tak!

Příliš mnoho místností k přestavbě? Zjistěte, jak efektivně vytápět velký dům.

3. Nastavení časovače termostatu

Nastavení časovače znamená, že si topný systém může dát přestávku, když je v domě správná teplota. Navíc přetížená topná tělesa přinášejí řadu problémů, kterým se rozhodně chcete vyhnout.

Pokud chcete tento tip posunout o krok dál (a investovat do něj nějaké peníze), doporučujeme pořídit si chytrý termostat. V závislosti na místě vašeho bydliště můžete mít na tuto modernizaci k dispozici slevy od energetických společností.

4. Používejte ohřívací polštářky do mikrovlnné trouby

Vyhřívací polštářky a láhve s horkou vodou jsou levným a rychlým řešením, jak se při relaxaci zahřát. Používejte je na holé ruce nebo pod rukavice a ponožky.

Můžete se také pustit do kutilství a vyrobit si vlastní – potřebujete jen sušené fazole nebo nevařenou rýži a starou ponožku. Naplňte ji a vložte do mikrovlnné trouby na 30sekundové intervaly, dokud nebudete spokojeni s teplotou.

5. Oblečte si vrstvy

Svetry, bundy a dlouhé kalhoty vám pomohou rychleji se zahřát. V zimě další vrstvy izolují tělo a v interiéru se cítíte o něco chladněji. A kdo by během svátků neměl rád ošklivé svetry?

6. Zapněte troubu (upečte něco dobrého!)

Mmm. Kdo by řekl, že lahodná vůně teplých sušenek linoucí se vaším domem má i další výhody? Pečte co nejčastěji, abyste přidali trochu tepla.

Pokud je vaše trouba elektrická, můžete ji po skončení vaření nechat chvíli zapnutou (ne však, pokud máte plynový sporák – to je nebezpečné a navíc to zhoršuje kvalitu vzduchu v místnosti).

7. Zapněte své stropní ventilátory

Ano, zapnutí stropního ventilátoru v zimě může znít poněkud absurdně. Ale poslechněte si nás.

Když se vaše ventilátory otáčejí ve směru hodinových ručiček pomalou rychlostí, ve skutečnosti vám pomáhají zůstat v teple tím, že tlačí stoupající horký vzduch dolů. Vyzkoušejte to!

8. Pohybujte se

Hrajte karty, vařte, cvičte, uklízejte. Nezáleží na tom, jak se hýbete – jen se hýbejte, můžete-li! Pohyb vytváří tělesné teplo, takže když jste aktivní, vaše tělo tak snadno neprochladne.

9. Pusťte k sobě sluneční paprsky

Během slunečných dnů roztáhněte žaluzie nebo závěsy, aby vám do domu svítilo slunce. Sluneční paprsky vám pomohou zahřát dům, ale nezapomeňte je zatáhnout, když se setmí.

10. Vyměňte si filtry

Špinavé vzduchové filtry s množstvím prachu a nečistot mohou blokovat proudění teplého vzduchu, který se pohybuje do místností vašeho domu.

To vede k nerovnoměrným teplotám a, hádáte správně, ke studeným místnostem! Výměna vzduchových filtrů ve vašem domácím topném systému vyčistí proudění vzduchu a může dokonce snížit plýtvání energií.

11. Snižte mini průvan

Věděli jste, že tatáž síla, která způsobuje, že horkovzdušný balón stoupá, může způsobit, že dům je nepříjemný a plýtvá množstvím energie? Nazývá se komínový efekt a můžete jej porazit tím, že zablokujete úniky vzduchu kolem svého domu.

Vytvořte zábrany proti miniprůvanu, který vychází ze dvířek pro psy, poštovních otvorů, otvorů pod dveřmi nebo okny, abychom jmenovali alespoň několik oblastí. Před vnější dveře můžete dokonce připevnit staré deky, abyste zablokovali přívod studeného vzduchu.

Pokud však chcete problém s průvanem vyřešit jednou provždy, možná budete muset zavolat profesionály.

12. Vyhněte se spuštění odsávacích nebo koupelnových ventilátorů

Kuchyňské a koupelnové ventilátory jsou důležitou součástí zdravého proudění vzduchu a odstraňování vlhkosti ve vašem domě. Pokud se však snažíte zůstat v teple, ponechání koupelnového ventilátoru zapnutého celý den jednoduše vysává teplý vzduch z vašeho domu a posílá jej přímo přes podkroví.

Pokud můžete, minimalizujte používání těchto ventilátorů v zimě. Spusťte jej během sprchování, abyste odstranili přebytečnou vlhkost, ale okamžitě jej vypněte, aby neunikalo teplo.

13. Vybudujte si vnitřní pevnost

Pokud máte děti, může to být zábavná aktivita, při které se všichni přitulí (ale je to zábava i pro dospělé!).

Shromážděte další deky – čím více izolační látky, tím lépe – a položte je přes nábytek v obývacím pokoji nebo je přehoďte přes stoly a židle v jídelně. Pak si uspořádejte filmový večer ve vnitřní stanové pevnosti s polštáři, dekami a šálky horkého čaje.

A konečně, i když vám těchto 13 tipů pomůže rychle se zahřát, není to trvalé řešení.

(I když musíme uznat, že pečení sušenek a stavění pevnosti může být příjemný způsob, jak se v chladném nebo teplém domě cítit teple a útulně).

Měla by být v domech zima – i když je zapnuté topení? Jak lze dům zateplit?

Jak zůstat v teple v chladném domě?

Jak si můžu udělat dům teplejší v zimě?

Existuje několik rychlých a snadných způsobů, jak se zdarma zahřát, jako je například navléknutí ponožek nebo upečení něčeho chutného v troubě.

Můžete také investovat do topných těles, tepelných závěsů, flanelových prostěradel a zátek proti průvanu, o kterých si povíme níže, ale to všechno jsou jen dočasná řešení, která neřeší základní problém.

Nejlepším způsobem, jak si udržet teplo v chladném domě, je trvale jej izolovat kombinací odborného utěsnění, izolace a modernizace tepelného čerpadla.

5 krátkodobých a levných způsobů, jak zůstat v teple v interiéru

Je vám i po vyzkoušení několika bezplatných tipů na zateplení domu stále zima?

Zde je 5 levných způsobů, jak se uvnitř zahřát, než budete připraveni na trvalejší řešení:

1. Zapněte ohřívač, topné těleso

Spolehlivým dočasným řešením pro chladné místnosti jsou prostorové ohřívače. Nechte ji běžet, dokud se nezahřejete, nebo ji zapínejte a vypínejte v různých místnostech podle toho, kde se v domě nacházíte.

Dávejte však pozor, abyste tato topná tělesa nenechávali v nečinnosti. Pokud necháte topení zapnuté jen 8 hodin denně, může se váš účet za elektřinu zvýšit přibližně o 40 EUR měsíčně! Mohou také představovat nebezpečí požáru.

2. Instalace tepelných závěsů

Tepelné závěsy mohou být vhodným krátkodobým řešením nerovnoměrných teplot a průvanu kolem oken. Fungují tak, že blokují vzduch, který rád proniká kolem oken – a na rozdíl od tradičních plastových izolačních sad pro okna skutečně pomáhají udržovat teplo v domě.

V našem podrobném průvodci si přečtěte, jaké jsou výhody a nevýhody tepelných závěsů.
Záběr na mladého muže, který roztahuje závěsy v ložnici svého domu.

3. Použití flanelových prostěradel

Bavlněné nebo mikroflanelové povlečení není obyčejné povlečení. Flanel zachycuje teplo v izolačních kapsách své tkaniny, takže se v něm cítíte pohodlněji a tepleji než například v lehkém bavlněném prostěradle.

Když už jste u toho, možná byste měli investovat do zátěžové deky. Nejenže vám pomůže udržet teplo, ale je také známo, že pomáhá lidem spát celou noc – na zimu ani nepomyslíte!

4. Umístěte podél dveří zábrany proti průvanu a zátky.

Pokud je ve vašem domě v zimě chladno, je pravděpodobné, že zvenčí do domu proniká poměrně velký průvan. Malým způsobem, jak zabránit průvanu, jsou blokátory a zátky u dveří, kterými se dovnitř dostává vzduch.

Profesionální tip: Utěsnění je levný způsob, jak vyplnit mezery kolem dveří, kam se nedostanou prostředky proti průvanu. A v létě dokáže udržet chladný vzduch uvnitř a zároveň bránit hmyzu!

5. Izolace dveří a oken

Hej, kutilové, tohle je pro vás.

Těsnění kolem dveří a oken a všech viditelných trhlin v domě je proces, při kterém se vyplňují vzduchové mezery.

Může stát od 50 do 100 eur a pokud vše půjde dobře, určitě zaznamenáte rozdíl!

Těsnění proti povětrnostním vlivům se časem opotřebuje. Protože to však není příliš nákladné ani náročné, můžete obnovit těsnění proti povětrnostním vlivům ve svém domě, dokud nebudete moci provést trvalejší změny.

3 dlouhodobá řešení, která vám v zimě pomohou udržet si teplo – natrvalo

Být majitelem domu má spoustu výhod, ale řešení problémů s komfortem mezi ně rozhodně nepatří.

Usnadněte si život třemi dlouhodobými opatřeními pro zajištění zimního komfortu, která vám pomohou udržet pohodlí domova a snížit výdaje za energii po celý rok:

 • Tepelná čerpadla: energeticky nejúčinnější systém vytápění domů
 • Těsnění: V zimě můžete nadobro zastavit studený průvan.
 • Izolace: správné řešení pro udržení tepla uvnitř domu

1. Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla jsou Tesla z možností HVAC. V zimě fungují tak, že přenášejí teplo zvenčí do vašeho domova. V létě tento proces obrátí a ochladí váš dům tím, že přesune teplo z interiéru do exteriéru.

Tepelná čerpadla jsou prokazatelně třikrát energeticky účinnější než tradiční systémy vytápění domů. Studie ukazují, že lidé milují nejen úspory energie.

Po výměně topných zařízení na fosilní paliva za systémy vytápění z obnovitelných zdrojů se u 81 % majitelů domů zvýšil komfort bydlení.

2. Vzduchotěsnost

Domy nasávají vzduch zvenčí přes otevřené švy, mezery, trhliny a zařízení v celé konstrukci. (Je to jako mít okno otevřené po celý rok!)

Utěsněním všech úniků vzduchu v domě zabráníte úniku tepla v létě a chladu v zimě.

Správně a profesionálně utěsněný dům také zlepšuje kvalitu vzduchu a snižuje vlhkost.

3. Izolace

Vysoce účinná izolace chrání váš domov před nerovnoměrnými teplotami a nežádoucím průvanem.

Kromě toho také zabraňuje nežádoucímu hluku a může dokonce snížit plýtvání energií ve vaší domácnosti.

Aplikace tepelně izolační omítky ClimateCoating ISOTEX na zdivo.

Časté otázky o tom, jak zůstat v teple během chladného dne

Viz tento seznam často kladených otázek níže.

 • Proč je v mém domě taková zima i při zapnutém topení?
 • Jak udržet teplo ve špatně izolované místnosti?
 • Co můžu dát na stěny, abych je udržel v teple?
 • Jak mohu zajistit svůj dům proti chladu?

Proč je v mém domě taková zima i při zapnutém topení?

Máte zapnuté topení, ale uvnitř se pořád chvějete? Existuje několik důvodů, proč je ve vašem domě taková zima, i když máte zapnuté topení: úniky vzduchu ve vašem domě pravděpodobně způsobují studený průvan, nedostatečná izolace umožňuje únik zaplaceného tepla a unavený systém vytápění domu může být přetížen.

Dobrou zprávou je, že každý z těchto problémů má řešení.

Modernizace na vysoce účinnou izolaci, vzduchotěsné utěsnění domu a instalace účinných tepelných čerpadel mohou vašemu domovu zajistit lepší pocit po celý rok bez ohledu na počasí.

Jak udržet teplo ve špatně izolované místnosti?

Špatně izolované místnosti vedou k nerovnoměrným teplotám a průvanu, který způsobuje nepohodlí v domácnosti. Nejlepší nápravou vadné izolace je její výměna za modernizovanou izolaci v celém domě. Izolace se časem opotřebovává a v závislosti na typu izolace může být nutná její výměna v době, kdy dosáhne desáté narozeniny.

Do té doby však můžete vyzkoušet rychlá nebo dočasná řešení, jako jsou tepelné závěsy, koberečky na plochu a DIY-weatherizing, které pomohou utlumit chlad. Klepnutím sem prohlédněte náš úplný seznam tipů, jak zůstat v teple v chladném domě.

Co můžu umístit na stěny, aby se udržely v teple?

Na stěny doporučujeme termokeramický nátěr ClimateCoating ThermoPlus, abychom zachovali rovnoměrné rozložení tepla v místnosti. Více v další kapitole nebo klikněte na zde.

Nástěnné tapiserie jsou podobné jako plošné koberce. Mohou působit jako určitý druh izolace na vašich stěnách, ale rozhodně nejsou tak silné jako profesionální vylepšení izolace.

Přesto, pokud jste nájemník nebo chcete finančně nenáročnější způsob, jak si zateplit stěny, dokud nebudete připraveni vyměnit izolaci podkroví a suterénu, velké tapiserie vám mohou pomoci.

Jak mohu svůj dům zajistit proti chladu?

Zateplení proti chladu. Díky modernímu a účinnému utěsnění vzduchu a zlepšení izolace – spolu s modernizací systému HVAC (pokud váš systém ztrácí účinnost) – můžete svému domovu zajistit pohodlí a minimalizovat tepelné ztráty během celé zimy.

Více v další kapitole: Zateplení obvodových zdí

Únik tepla je velmi reálná věc: Váš dům ztrácí teplo, není-li správně izolován a vzduchotěsný. Dá se to ovšem napravit.

Pomocí celoplošného zateplení domu nezabezpečíte svůj dům jen proti chladu, ale také proti povětrnostním vlivům během všech ročních období! A může vám pomoci zůstat chladněji i v létě.

Zateplení obvodových zdí

Pro dlouhodobé udržení tepla v domě je důležité mít dobře izolovanou budovu.

Obvodové stěny můžete izolovat omítkovým zateplovacím systémem, který je vynikající nejen pro nové a staré domy, ale i pro historické budovy.

Tip na článek: Zateplení bez polystyrenu

Omítkový zateplovací systém ClimateCoating IsoTex

Inovativní tepelně izolační systém se skládá z tepelně izolační omítky (ISOTEX) a tepelně keramického nátěru (ClimateCoating). Zateplením domu systémem ISOTEX získáte systém tepelné ochrany stavební konstrukce s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi, ochranou proti všem povětrnostním vlivům a dlouhou životností budovy – a to bez tvorby plísní a řas na fasádě (systém udržuje zdivo v suchém stavu). Řečeno sportovní terminologií: jedná se o správné „tepelné oblečení“ pro váš dům. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Hlavní výhody omítkového zateplovacího systému IsoTex:

 • Dlouhá funkční životnost zateplovacího systému a ochrana stavební konstrukce
  • Zateplovací systém ClimateCoating Isotex má díky použitým materiálům velmi dlouhou životnost (nejméně 30 let). Kontaktní izolace byla nahrazena tepelně izolační omítkou, která se nanáší přímo na zdivo bez zbytečného kotvení a spár. Díky tomu je vnější fasáda dokonale odolná proti mechanickému poškození. Funguje a chrání dům po celou dobu jeho životnosti.
 • Zateplovací systém IsoTex reguluje a snižuje vlhkost, je paropropustný.
  • Díky jedinečným vlastnostem tepelněizolační omítky, jejím speciálním složkám a nanotechnologii v termokeramickém nátěru ClimateCoating reguluje vlhkost ve zdivu, tj. udržuje zdivo stále suché. A hřeje jen „suchý kabát“! Snižuje vlhkost v konstrukci, její průchod, usazování a odvod kondenzátu směrem ven, chrání před deštěm a umožňuje odpařování vlhkosti i v zimních dnech. Obě složky systému jsou paropropustné.
 • Snižuje riziko vzniku plísní a řas na fasádě.
  • Minimalizuje riziko vzniku plísní a řas na povrchu a uvnitř stavební konstrukce tím, že odstraňuje vlhkost a zajišťuje trvalou pružnost.
 • Tepelná ochrana – snižuje energetickou náročnost budov

Nátěr ClimateCoating IsoTex minimalizuje tvorbu řas na fasádě.

Řešením, jak se vyhnout nutnosti obnovovat vnější fasádní nátěr každé 3-4 roky, je použití termokeramického nátěru ClimateCoating ThermoProtect. Je pružná = na fasádě se ani po letech netvoří mikrotrhliny a fasáda zůstává i po 10-20 letech jako nová.

Zateplovací systém ISOTEX

Nátěr ClimateCoating ThermoProtect je prodyšný a dokáže účinně odvádět vlhkost ze zdiva, čímž poskytuje vynikající ochranu stavebních konstrukcí. Po nanesení vytvoří na povrchu termo-keramickou membránu, která zabraňuje pronikání vlhkosti do podkladu (fasádu ošetřenou nátěrem ClimateCoating ThermoProtect není nutné renovovat každých 3-5 let – má dlouhou životnost).

Tento termokeramický nátěr reguluje vlhkost v podkladu (zdivu) a udržuje tak stavební konstrukci celoročně suchou, čímž snižuje náklady na vytápění a klimatizaci.

ThermoProtect maximálně minimalizuje dilatační pohyby stavební konstrukce.

Snížením vlhkosti zdiva o 1 % můžeme dosáhnout až 10% úspory tepla!

Mezi hlavní výhody ošetření fasád budov pomocí ThermoProtect patří jeho jedinečné vlastnosti. Můžeme s ním dosáhnout výrazných úspor energie na vytápění a klimatizaci (15-40 %), chráníme zdivo před povětrnostními vlivy prostředí (bez tvorby zelených řas, hub a plísní). Lze ho aplikovat na fasádu domu bez poškození zdiva (bez kotvení) a jeho aplikace je rychlá a snadná – po zaškolení ji zvládnete sami.

Rovnoměrné rozložení tepla v místnostech

Dobrý pocit a příjemná tepelná pohoda v místnosti jsou ovlivněny celkovou atmosférou. ClimateCoating ThermoPlus k tomu přispívá ve značné míře, neboť díky svým vlastnostem významnou měrou spoluvytváří příjemné a pohodové klima v interiéru. Nátěr je navíc velmi vhodný pro místnosti, které jsou vystaveny zvláště vysokému zatížení. gastronomické provozy, hotely a restaurace, nemocnice, veřejné budovy, průmyslové a sportovní haly, školy a pod.

V létě chladí, v zimě hřeje

Nátěr díky své difúzní otevřenosti v létě nasává vlhčí vzduch a transportuje jej jemně do zdi. Stěna se během zimy stala sušší a může tedy nerušeně vlhkost vzduchu přijímat. Keramický nátěr ClimateCoating tak ochlazuje vaše stěny, stejně jako se v létě ochlazuje vaše pokožka pocením. Stěny vydávají osvěžující chlad, díky čemuž je pobyt v budově příjemný po celý den i při vysokých venkovních teplotách.

Aby se zaručil stálý přísun vlhkosti iz venkovního vzduchu, mohou se okna v létě nechat klidně otevřená. Tato „klimatizace“ funguje zdarma a nemusíme se ani izolovat od okolí. Čerstvý, chladný vzduch a člověk přitom nemusí být zavřený. Pohoda iv tropických dnech a nocích.

Udržuje ideální teplotu v místnosti

Rovnoměrné rozložení tepla v místnosti s nátěrem ClimateCoating

Určitě to znáte: naplno puštěné topení a přesto je u stropu podstatně vyšší teplota než u podlahy. Termokeramická membrána ClimateCoating ThermoPlus se stará o rovnoměrné rozložení tepla v místnosti, které je vyzařováno do místnosti. Stěny natřené nátěrem ClimateCoating ThermoPlus tak dokáží snížit rozdíl tepla mezi podlahou a stropem na méně než 2°C. Současně se zabrání tvorbě kondenzátu na stěnách a tvorbě plísní. Může se také omezit větrání, při kterém draze získané teplo doslova vyletí oknem.

Rovnoměrně rozkládá teplotu – místnosti se rychleji vyhřejí

Rovnoměrné rozložení tepla v místnosti s nátěrem ClimateCoating (starší název: ThermoShield)

Nátěr ClimateCoating absorbuje teplo z topného tělesa a rychle jej transportuje po celé stěně – to je faktor, který zvyšuje komfort bydlení. Vysoký teplotní rozdíl v místnosti mezi podlahou a stropem je při topení minimální.

Stěny opatřené nátěrem ClimateCoating ThermoPlus vytvářejí velký keramický povrch, a proto působí během studených měsíců podobně jako kachlová kamna, která vyzařuje své příjemné teplo do místnosti. Keramické duté kuličky, které jsou obsaženy v nátěru, vedou teplo jako „minikachle“. Nátěr díky svým vlastnostem a značně zvětšenému povrchu stěn rychle a dobře rozvádí sálavé teplo od tepelného zdroje do vzdálenějšího povrchu stěn a stropu. Kamna nyní mnohem rovnoměrněji „sálají“ teplo do místnosti. Současně se „vytáhne“ nadměrná vlhkost ze stěn a prodá se do vzduchu. To je rozhodující pro izolační efekt, neboť suché stěny izolují mnohem lépe než vlhké.

Reguluje vlhkost v místnosti na optimálních 55%

Výrobky ClimateCoating jsou pro použití v interiéru nastaveny tak, že regulují vlhkost v místnosti na optimální hodnotu 55%. Čím vyšší je vlhkost vzduchu v letních měsících, membrána ClimateCoating generuje chlazení odpařováním – klimatizace zdarma a to zejména v subtropických teplotách. Podobné vlastnosti jsou známé u textilií GoreTex® nebo vláken SympaTex®. Cítíte se dobře, protože jste obklopeni membránou propouštějící vlhkost, místo abyste se potili v hermeticky uzavřeném „igelitovém sáčku“.

Prevence proti plísním: snižuje riziko tvorby plísní

Lepší rozložení teploty na stěnách, minimální tepelné mosty a udržování stálé vlhkosti – to vše jsou výhody termokeramického nátěru ClimateCoating. Díky těmto vlastnostem termokeramická membrána ClimateCoating minimalizuje vznik kondenzátu na stěnách a tím i tvorbu plísní. ClimateCoating neposkytuje živnou půdu (vlhkost) pro uchycení a růst plísní.

Je vhodný pro alergiky

ClimateCoating ThermoPlus je zvláště vhodný pro alergiky a astmatiky, protože neobsahuje žádné známé alergenní látky. Nevytváří znečištění vzduchu v místnosti, protože nátěr (termokeramická membrána) je bez emisí a používá vodu jako rozpouštědlo. Typický „zápach nového nátěru“ po jeho aplikaci zmizí velmi rychle. Čistý, zvlhčený a zdravý vzduch tak usnadňuje alergikům dýchání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *