16. dubna 2024

Zdravé bydlení

Magazín o zdravém bydlení

Venkovní žaluzie nabízejí mnoho výhod

4 min čtení
Venkovní žaluzie nabízejí mnoho výhod, pokud jsou vhodně začleněny do designu domu nebo komerčního objektu. Podívejme se na výhody těchto produktů.

Venkovní žaluzie nabízejí mnoho výhod

S trendem vyvést „interiér ven“ a vytvořit si samostatný prostor pro odpočinek se venkovní bydlení stalo důležitou součástí designu domu. Použití venkovních žaluzií prémiové kvality vám pomůže dosáhnout správné rovnováhy při práci na venkovním designu.

Venkovní žaluzie nabízejí mnoho výhod, pokud jsou vhodně začleněny do designu domu nebo komerčního objektu. Podívejme se na výhody těchto produktů.

7 výhod žaluzií, které byste měli znát

1. Maximalizují prostor

Pokud máte kompaktní dům nebo komerční prostory, je použití žaluzií vynikajícím způsobem, jak optimálně využít prostor. Malý prostor můžete rozdělit a přeměnit pro různé účely, například z terasy udělat zábavní prostor podle vlastního uvážení.

2. Poskytují ochranu před vnějšími vlivy

Venkovní žaluzie na verandě, terase nebo pergole vás ochrání před vnějšími vlivy, jako je horko, prach, sluneční záření, déšť, vítr a hmyz. Takto můžete tyto prostory využívat bez obav z těchto vnějších faktorů. Mohou také chránit váš nábytek a prodloužit jeho životnost.

3. Stínění – energetická účinnost

Venkovní stínění oken dnes může bez nejmenších problémů nahradit klimatizaci, protože s jejich pomocí a v nejvyšší kvalitě lze snížit teplotu v interiéru až o 4 stupně.

Venkovní žaluzie jsou vyrobeny tak, aby vám pomohly snížit účty za energii. V zimě dokáží udržet teplo a zároveň ochladit interiér tím, že odrážejí teplo, když je venku příliš horko. Jejich používáním můžete snadno snížit spotřebu elektřiny až o 50 %.

ThermoPlus – v létě chladí, v zimě hřeje

Pohodu a příjemný tepelný komfort v místnosti ovlivňuje celková atmosféra. K tomu velkou měrou přispívá povrchová úprava ClimateCoating ThermoPlus, která díky svým vlastnostem výrazně spoluvytváří příjemné a komfortní vnitřní klima.

V letních měsících chladí i bez klimatizace.

Díky své difuzní otevřenosti nátěr v létě nasává vlhký vzduch a jemně ho transportuje do stěny. Stěna se během zimy vysušila, a proto může nerušeně přijímat vlhkost. Nátěr ClimateCoating ThermoPlus tak ochlazuje stěny, stejně jako se v létě ochlazuje pokožka pocením. Stěny vyzařují osvěžující chlad, který zpříjemňuje pobyt v budově po celý den, a to i při vysokých venkovních teplotách.

Aby byl zajištěn stálý přísun vlhkosti z venkovního vzduchu, lze okna nechat otevřená i v létě. Tato „klimatizace“ funguje zdarma a nemusíme se ani izolovat od okolí. Čerstvý, chladný vzduch a člověk nemusí být zavřený. Pohodlí i v tropických dnech a nocích.

Více o systému ClimateCoating ThermoPlus v našich článcích:

4. Zvyšování soukromí

Žaluzie jsou k dispozici v různých barvách a materiálech, takže si je můžete vybrat, abyste zvýšili soukromí svého venkovního prostoru, když to potřebujete. Ve svém soukromém útočišti si můžete užívat pocit pohodlí a ochrany bez obav z dotěrných sousedů a zvědavých očí.

Venkovní žaluzie

5. Zlepšení estetického vzhledu

Venkovní žaluzie jsou k dispozici v různých barvách a stylech, které se hodí k dekoru a architektuře vašeho prostoru. Kromě toho, že přinášejí „vnitřek ven“, fungují také opačně, a to tak, že přinášejí „ven“, takže si můžete užívat počasí, aniž byste museli opustit svůj dům nebo byt.

6. Všestranný

Nezáleží na tom, jakou velikost, styl, vzor, barvu nebo strukturu požadujete, k dispozici jsou venkovní žaluzie na míru, které vyhovují vašim požadavkům, lokalitě a rozpočtu. Mohou se dokonale začlenit do jakéhokoli prostředí a vytvořit praktičtější prostor pro trávení času s přáteli a rodinou. Dodávají se také s možností výběru protisluneční tkaniny a čirého nebo tónovaného PVC.

7. Snadné použití

Venkovní žaluzie jsou k dispozici s možností motorického nebo manuálního ovládání podle vašich preferencí, takže se velmi snadno používají a pomáhají udržovat spojení s venkovním prostředím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *